Na ekranach naszego kina

      W NAJBLIŻSZYM CZASIE

 

CO WIECIE O SWOICH DZIADKACH?

Gatunek: Komedia

Czas trwania:  1 godz.  38 min.

Reżyser: Sean Anders

Obsada: Mel Gibson, Mark Wahlberg, Will Ferrell

Opis: Brad i Dusty muszą uporać się ze swoimi natrętnymi ojcami podczas wakacji.

 

****

 

COCO

Gatunek: Animacja, Familijny

Czas trwania: 1 godz. 49 min.

Reżyser: Lee Unkrich

Obsada: Anthony Gonzalez, Benjamin Bratt, Renee Victor

Opis: Dwunastoletni meksykański chłopiec imieniem Miguel pragnie zgłębić tajemnice rodzinnej legendy.

 

****

 

PITCH PERFECT 3

Gatunek: Komedia, Muzyczny

Czas trwania: 

Reżyser: Trish Sie

Obsada: Anna Kendrick, Rebel Wilson, Anna Camp

Opis: Po sukcesie podczas Mistrzostw Świata, dziewczyny z The Barden Bellas odkrywają, że niełatwo będzie żyć z muzyki. Co więcej, każda z nich idzie w swoją stronę. Ot, życie. Kiedy jednak otrzymują szansę na ponowne połączenie sił podczas międzynarodowego tournée, nie wahają się.

 

****

 

GWIEZDNE WOJNY: OSTATNI JEDI

Gatunek: Przygodowy, Sci-Fi

Czas trwania: 2 godz. 30 min.

Reżyser: Rian Johnson

Obsada: Daisy Ridley, John Boyega, Adam Driver

Opis: 

****

 

PADDINGTON 2

Gatunek: Familijny, Komedia 

Czas trwania: 1 godz. 35 min.

Reżyser: Paul King

Obsada: Hugh Grant, Julie Walters, Sally Hawkins

Opis: Tym razem rezolutny niedźwiadek o nienagannych manierach i skłonności do wpadania w tarapaty trafi w złe towarzystwo. Pomyłkowo osadzony w areszcie wśród zepsutych do szpiku kości typów spod ciemnej gwiazdy, naiwny Paddington zrobi wszystko, by sprowadzić ich na dobrą drogę. A że siłę przekonywania ma wielką, rzecz może się udać. Każdy przecież chętnie przyjmie pomocną łapę nawet jeśli jest nieco lepka od marmolady. Szczególnie jeśli futrzasty zada swe fundamentalne pytanie: Misia w sercu nie masz?! 

****

 

PIERWSZA GWIAZDKA

Gatunek: Animacja, Familijny

Czas trwania: 1 godz. 26 min.

Reżyser: Timothy Reckart

Obsada: Steven Yeun, Zachary Levi, Kelly Clarkson

Opis: Mały, odważny osiołek o imieniu Bo tęskni za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i ucieka na wolność, by spełnić swe marzenia. Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swej trzody, oraz gołębia o wielkich aspiracjach. Wszyscy oni wspólnie z zabawnymi wielbłądami oraz kilkoma nieco ekscentrycznymi zwierzętami podążają za gwiazdą. Wkrótce staną się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów – opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia.

****

 

BARBIE: DELFINY Z MAGICZNEJ WYSPY

Gatunek: Animacja, Przygodowy

Czas trwania: 1 godz. 3 min.

Reżyser: Conrad Helten

Obsada: Kazumi Evans, Erica Lindbeck, Claire Corlett

Opis: Dołącz do Barbie i jej sióstr — Skipper, Stacie oraz Chelsea, i wyrusz z nimi w pełną niesamowitych przygód podróż, na tropikalną wyspę. Ken bierze tam udział w programie stypendialnym z dziedziny biologii morza. Przyjaciele nurkując trafiają na młodego delfina, który wpłynął na ogrodzony teren. Nie jest to jednak zwykły delfin, tylko przepiękny, jaskrawo zielony, delfin szlachetny! Międzyczasie Barbie poznaje na wyspie tajemniczą przyjaciółkę o imieniu Isla, która okazuje się być magiczną syreną! Dziewczyny odkrywają, że delfin jest przetrzymywany przez Marlo, biolożkę, dla której pracuje Ken. Marlo zamierza zbić fortunę, pokazując delfina jako eksponat ze względu na jego niespotykany wygląd. Przyjaciele muszą zjednoczyć siły, aby uwolnić delfina i umożliwić mu ponowne spotkanie z rodziną, zanim Marlo odeśle go gdzie indziej.

 

****

MIKOŁAJ W KAŻDYM Z NAS

Gatunek: Familijny

Czas trwania:  1 godz. 10 min.

Reżyser: Terje Rangnes

Obsada: Trond Espen Seim, Anders Baasmo Christiansen

Opis: Nie musisz być dorosły ani bogaty aby dla swych bliskich stać się Mikołajem. A gdy odkryjesz piękno ciepłych, rodzinnych Świąt i podzielisz się tą radością z ważnymi dla ciebie osobami, kto wie, może spotkasz Świętego Mikołaja we własnej osobie. To jest właśnie filmowa opowieść o takim spotkaniu...

 

****

MAGICZNA ZIMA MUMINKÓW

Gatunek: Animacja, Familijny

Czas trwania:  1 godz. 20 min.

Reżyser: 

Obsada: Piotr Fronczewski, Maciej Musiał, Maciej Stuhr

Opis: To opowieść o wyjątkowym czasie w Dolinie Muminków. Głównym bohaterem jest Muminek, który tej zimy postanawia nie zasypiać jak to mają w zwyczaju od pokoleń Muminki. Chce dowiedzieć się, jak wygląda świat gdy cała rodzina śpi. Tej zimy odkryje co to śnieg i mróz oraz nauczy się wiele o zimowej Dolinie Muminków. Z największą niecierpliwością Muminek będzie jednak czekał na tajemniczego gościa, Gwiazdkę, która już niedługo odwiedzi Dom Muminków.

****

WSZYSCY MOI MĘŻCZYŹNI

Gatunek: Komedia romantyczna

Czas trwania: 1 godz. 37 min.

Reżyser: Hallie Meyers - Shyer

Obsada: Reese Whiterspoon, Nat Wolff, Pico Alexander

Opis: Po rozstaniu z mężem,  wraz z córkami opuszcza Nowy Jork. W Los Angeles wraca do rodzinnego domu, znajduje pracę oraz szkołę dla dzieci. I tylko sprawy sercowe odkłada gdzieś na bok. Wszystko zmienia się, gdy w dniu urodzin poznaje trzech uroczych facetów, którzy – podobnie jako ona – przybyli do LA w pogoni za marzeniami. Cała trójka pozostaje bez dachu nad głową i Alice, wbrew rozsądkowi, pozwala im zamieszkać u siebie. Tak rozpoczyna się pasmo damsko-męskich komplikacji, które z czasem przekształcają się w coś o wiele więcej. To jednak nie koniec wrażeń. Prawdziwe emocje zaczną się, gdy do drzwi Alice zapuka jej dawny mąż… Czy dla miłości warto rozpoczynać wszystko od nowa?