Na ekranach naszego kina

      W NAJBLIŻSZYM CZASIE
 

SICARIO 2: SOLDADO

 OD 20.07.2018

Gatunek: Dramat, Akcja

Czas trwania: 2 godz. 02 min.

Reżyser: Stefano Sollima

Obsada: Benicio del Toro, Josh Brolin, Isabela Moner

Opis: Matt i Alejandro powracają na pogranicze amerykańsko-meksykańskie, by dopaść Carlosa Reyesa, narkotykowego  barona, który trudni się także przemytem broni dla terrorystów. To co miało być szybką i stosunkowo prostą misją, wkrótce przeradza się w prawdziwą wojnę. Okazuje się bowiem, że Pentagon wydał zgodę na użycie oddziałów specjalnych i ciężkiego uzbrojenia do bezwzględnej walki z sojusznikiem terrorystów. Matt i Alejandro wiedzą, że te metody na pograniczu zamiast przynieść upragniony skutek, mogą wywołać katastrofę. Alejandro podejmuje się samotnej misji po drugiej stronie granicy, która każe mu się cofnąć w głąb mrocznej przeszłości, o której tak pragnął zapomnieć.

 ****

MISSION: IMPOSSIBLE - FALLOUT

 OD 10.08.2018

Gatunek: Sensacyjny

Czas trwania: 2 godz. 02 min.

Reżyser: Christopher McQuarrie

Obsada: Tom Cruise, Henry Cavill, Ving Rhames

Opis: Konsekwencje zakończonej niepowodzeniem misji IMF może odczuć cały świat. Aby zapobiec katastrofie, Ethan Hunt i jego zespół muszą stanąć do wyścigu z czasem.

                                                

****

CO W TRAWIE PISZCZY

 OD 20.07.2018

Gatunek: Animacja

Czas trwania: 1 godz. 28 min.

Reżyser: Antoon Krings, Arnaud Bouron

Obsada: Kev Adams, Virginie Efira

Opis: Pasikonik Tonik jest prawdziwym włóczykijem. Przemierza świat w podskokach, nigdzie nie zagrzewając dłużej miejsca. Pewnego dnia trafia na łąkę tak piękną, że postanawia zatrzymać się tu na dłużej. Szczególnie, że wpadła mu w oko urocza i dobra Królowa Pszczół Margerytka. Zakochany polny konik gotów jest na wszystko, by mieszkańcy łąki uznali go za dobrego kumpla, a nawet przyjaciela. Niestety nie znając jeszcze miejscowych „układów” daje się omotać podstępnej osie i zamiast stać się przyjacielem, mimo woli zasłuży na miano wroga łąki. Tonik jednak nie daje się za czułki wodzić i zamiast się poddać i zwiać w świat, postanawia naprawić swe błędy, obronić łąkę przed armią szerszeni i zasłużyć na serce królowej.

****

ANT-MAN I OSA

 OD 3.08.2018

Gatunek: Akcja, Sci-Fi

Czas trwania: 2 godz. 0 min.

Reżyser: Peyton Reed

Obsada: Paul Rudd, Evangeline Lilly, Walton Goggins

Opis: Ant-man i Osa próbują odkryć tajemnice przeszłości doktora Hanka Pyma i Hope van Dyne.

                                                 

****

CZEGO ŻYCZY SOBIE KOBIETA

 OD 

Gatunek: Dramat, Komedia

Czas trwania:  1 godz. 34 min.

Reżyser: Susan Walter

Obsada: Sharon Stone, Tony Goldwyn, Ellen Burstyn

Opis: Senna Burges (Sharon Stone) jest projektantką mody, ale jej życie dalekie jest od wymarzonego ideału. Mimo, że umawia się z młodszymi mężczyznami – nie może znaleźć właściwego partnera, z którym chciałaby spędzić resztę życia. Nawet pomoc w poznawaniu nowych kandydatów, którą zajmuje się jej najlepsza przyjaciółka nie przynosi oczekiwanego rezultatu. Wszystko się zmienia, gdy w dniu swoich urodzin poznaje przystojnego Adama (Tony Goldwyn). Co prawda nie jest wymarzonym przez bohaterkę sławnym aktorem, ani gwiazdą rocka, ale Senna znajduje w nim coś fascynującego. Kiedy spotkanie dobiega końca, oboje myślą, że już nigdy się nie zobaczą. Nic bardziej mylnego – dokładnie rok później, w dniu kolejnych urodzin Senny – ona i Adam wpadają na siebie ponownie. Czy tym razem im się uda? Życie, podobnie jak urodzinowe prezenty – pełne jest niespodzianek!

                        ****                     

KRZYSIU, GDZIE JESTEŚ?

 OD 17.08.2018

Gatunek: Familijny

Czas trwania:   godz.  min.

Reżyser: Marc Forster

Obsada: Ewan McGregor, Hayley Atwell, Mark Gatiss

Opis: Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie! Gdy mały Krzyś dorósł i znalazł się na życiowym zakręcie, jego wierni towarzysze dzieciństwa - Kubuś, Prosiaczek, Kłapouchy i Tygrysek – wyruszają ze Stuwiekowego lasu do Londynu, by przypomnieć mu magię dzieciństwa. 

                                                                                      ****

ODNAJDĘ CIĘ

 OD 3.08.2018

Gatunek: Sensacyjny, thriller

Czas trwania:  1 godz. 23 min.

Reżyser: Beata Dzianowicz

Obsada: Ewa Kaim, Dariusz Chojnacki, Michał Żurawski

Opis: Trwa policyjna obława na żołnierza (Dariusz Chojnacki), który ma na sumieniu niemal wszystkich członków swojego oddziału. Przestępcę udaje się zwabić w pułapkę, ale doświadczona policjantka Justa (Ewa Kaim) popełnia prosty błąd i ścigany wymyka się obławie. W konsekwencji uchybień, kobieta zostaje wysłana na przymusowy urlop. Ambicja dyktuje jej jednak inne rozwiązanie. Zamiast zająć się narastającymi problemami we własnej rodzinie, porzuca wszystko i wraca do miasteczka swojego dzieciństwa, gdzie dorastał również jej przeciwnik. Podczas gdy Justa szuka tropów, mogących doprowadzić ją do kryjówki przestępcy, on sam dociera do jej bliskich i porywa córkę policjantki – Lenę. Postawiona pod ścianą, szantażowana kobieta, by odzyskać swoje życie i uratować dziecko, będzie musiała popełnić przestępstwo, wystawiając na śmierć Grzegorza (Piotr Stramowski) – ostatniego ocalałego z oddziału przestępcy. Próbując wybrnąć z sytuacji, policjantka rozpocznie morderczą grę z prześladowcą. Stawką w zaciętym pojedynku na spryt i intelekt będzie życie jej ukochanej córki.

                                                                                     ****

MAMMA MIA: HERE WE GO AGAIN!

 OD 27.07.2018

Gatunek: Musical

Czas trwania:  1 godz. 56 min.

Reżyser: Ol Parker

Obsada: Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth

Opis:

****
 

KSIĄŻĘ CZARUŚ

 OD 27.07.2018

Gatunek: Musical, animacja, komedia

Czas trwania:  1 godz. 30 min.

Reżyser: Ross Venokur

Obsada: Demi Lovato, Wilmer Valderrama, Sia

Opis: Dawno, dawno temu niegodziwa Królowa rzuciła urok na małego księcia Filipa. Zaklęcie sprawia, że  teraz młodzieniec zakochuje się w każdej napotkanej dziewczynie, od razu się oświadczając. Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Śpiąca Królewna – każda z nich wierzy, że przystojny książę ożeni się właśnie z nią. Ojciec Filipa, kompletnie nieświadomy klątwy, jaka ciąży nad jego synem, ma już dość sercowego chaosu panującego w królestwie i stawia chłopakowi ultimatum – albo znajdzie wreszcie miłość życia i ustatkuje się, albo straci prawo do tronu. Filip, wspierany przez sprytną złodziejkę Lenore, wyrusza w pełną przygód podróż, w poszukiwaniu sposobu na zneutralizowanie zaklęcia.

 

****