Na ekranach naszego kina

      W NAJBLIŻSZYM CZASIE
 

RAMPAGE: DZIKA FURIA

 OD 11.05.2018

Gatunek: Akcja

Czas trwania: 1 godz. 47 min.

Reżyser: Brad Peyton

Obsada: Dwayne Johnson, Naomie Harris, Jake Lacy

Opis: Prymatolog Davis Okoye (Dwayne Johnson), który trzyma ludzi na dystans, nawiązał silną więź z George’em — niezwykle inteligentnym gorylem srebrnogrzbietym, którym opiekuje się od czasu jego narodzin. Niestety wskutek nieudanego eksperymentu genetycznego ta łagodnie usposobiona małpa zmienia się w gigantyczną, rozwścieczoną bestię. Na domiar złego wkrótce okazuje się, że istnieją też inne zwierzęta, które uległy podobnej przemianie. Nowo stworzone drapieżniki alfa przedzierają się przez Amerykę Północną, niszcząc wszystko na swojej drodze. Okoye łączy siły z odrzuconym przez środowisko inżynierem genetycznym, aby znaleźć antidotum. Jednocześnie stara się przetrwać na nieustannie zmieniającym się polu walki i nie tylko zapobiec globalnej katastrofie, ale też uratować przerażającą istotę, która niegdyś była jego przyjacielem.

****

TAM GDZIE MIESZKA BÓG

 OD 04.05.2018

Gatunek: Familijny, Przygodowy, Religijny

Czas trwania: 1 godz. 23 min.

Reżyser: Graciela Rodriguez Gilio, Charlie Mainardi

Obsada: Kyle Harrison Breitkopf, Emma Duke, Papież Franciszek

Opis: Mały Andrew ucieka z domu, by odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. W ślad za chłopcem wyrusza czwórka jego oddanych, szkolnych przyjaciół. Razem przeżyją wiele niezapomnianych przygód na leśnym szlaku. A przede wszystkim zrozumieją, że z Bożą pomocą są w stanie stawić czoła największym przeciwnościom.

 ****

KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI

 OD 11.05.2018

Gatunek: Animacja

Czas trwania: 1 godz. 31 min.

Reżyser: 

Obsada: Maciej Stuhr, Julia Kamińska

Opis: Benek jest dumną gęsią, beztroskim kawalerem i pozwalającym sobie na wszystko lekkoduchem. Zdecydowanie woli podniebne akrobacje i kaskaderskie popisy od ćwiczeń przed czekającą go migracją do ciepłych krajów. Podczas jednego z popisowych przelotów Benka coś idzie nie tak i gąsior wpada prosto w stado kaczątek. W wyniku wypadku dwa pisklaki zostają oddzielone od reszty swoich braci i sióstr a główny bohater ulega kontuzji, która nie pozwala mu na wzbicie się w powietrze. Zamiast dalej latać – zmuszeni będą człapać. Benek musi teraz zadbać o maluchy i wspólnie z nimi wyrusza w podróż życia – przez malownicze góry, wspaniałe jeziora, bambusowe lasy i jaskinie pełne tajemnic. Dzięki tej przygodzie, Benek przekona się o sile bezwarunkowej miłości i stanie się dla kaczątek najlepszym ojcem na całym ptasim świecie.

****

BELLA I SEBASTIAN 3

 OD 31.05.2018

Gatunek: Familijny, Przygodowy

Czas trwania: 1 godz. 37 min.

Reżyser: Clovis Cornillac

Obsada: Felix Bossuet, Tcheky Karyo, Clovis Cornillac

Opis:  Odkąd Bella urodziła piękne i zdrowe szczenięta, Sebastian jest wniebowzięty. Psiaki o imionach Atos, Portos i Aramis rosną jak na drożdżach i kudłata rodzinka co dzień przynosi całej okolicy mnóstwo radości. Niestety to szczęście wkrótce zburzy pewien nieznajomy, który pojawi się w wiosce żądając oddania Belli i jej dzieci. Twierdzi on, że jest jej prawowitym właścicielem i choć źle mu z oczu patrzy, sąd musi przyznać mu rację. Sebastian jest załamany, ale nie zamierza się poddać. Pod osłoną nocy ucieka w góry w towarzystwie swych ukochanych psiaków. Ich tropem rusza tajemniczy nieznajomy, a co gorsza zbliża się załamanie pogody…

****

HURAGAN

 OD 04.05.2018

Gatunek: Akcja, Katastroficzny

Czas trwania: 1 godz. 43 min.

Reżyser: Rob Cohen

Obsada: Toby Kebbell, Maggie Grace, Ryan Kwanten

Opis: Grupa złodziei postanawia dokonać napadu na mennicę państwową Stanów Zjednoczonych podczas rekordowo silnego huraganu.

****

HAN SOLO: GWIEZDNE WOJNY - HISTORIE

 OD 25.05.2018

Gatunek: Przygodowy, Sci-Fi

Czas trwania:  godz. min.

Reżyser: Ron Howard

Obsada: Alden Ehrenreich, Emilia Clarke, Woody Harrelson

Opis: Han Solo (Alden Ehrenreich) to autsajder, który podróżuje przez galaktykę swoim statkiem. Podczas śmiałych eskapad w głąb przestępczego półświatka poznaje wspaniałego Chewbaccę (Joonas Suotamo), swojego drugiego pilota. Spotyka też uzależnionego od hazardu Lando Calrissiana (Donald Glover). Wyprawa ta ukształtuje go na jednego z największych bohaterów sagi "Gwiezdnych wojen".

****

CICHE MIEJSCE

 OD 04.05.2018

Gatunek: Horror

Czas trwania:  1 godz. 35 min.

Reżyser: John Krasinski

Obsada: Emily Blunt, John Krasinski, Leon Russom

Opis: Pięcioosobowa rodzina stara się przetrwać w świecie, w którym najmniejszy hałas może sprowadzić na nią śmiertelne niebezpieczeństwo. 

 

****

DEADPOOL 2

 OD 18.05.2018

Gatunek: Komedia, Akcja, Sci-Fi

Czas trwania:  2 godz. 01 min.

Reżyser: David Leitch

Obsada: Ryan Reynolds, Josh Brolin, Morena Baccarin

Opis: Po przeżyciu wypadku oszpecony superbohater stara się odzyskać swoją pasję do życia podróżując po świecie i walcząc z przestępcami. 

****