Na ekranach naszego kina

      W NAJBLIŻSZYM CZASIE

KOBIETY MAFII

Gatunek: Sensacyjny

Czas trwania: 2 godz. 15 min.

Reżyser: Patryk Vega

Obsada: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Bogusław Linda

Opis: Bela, była funkcjonariuszka policji, dostaje od ABW zadanie rozpracowania szajki przestępczej handlującej narkotykami. Aby jej misja się powiodła, musi rozpocząć współpracę z mafią. 

 

****

PEŁNIA ŻYCIA

Gatunek: Biograficzny, Dramat, Romans

Czas trwania: 1 godz. 57 min.

Reżyser: Andy Serkis

Obsada: Anderw Garfield, Claire Foy, Miranda Raison

Opis: Młody, pełen życia mężczyzna zapada na chorobę, która powoduje paraliż.

 

****

 

GNOMY ROZRABIAJĄ

Gatunek: Animacja

Czas trwania: 1 godz. 29 min.

Reżyser: Peter Lepeniotis

Obsada: Becky G., Josh Peck, Tara Strong

Opis: Chloe przeprowadza się wraz z mamą do nowego miasta. Wszystko jest dla niej nowe – dom, miasto, szkoła i znajomi. Stary budynek, w którym razem zamieszkają wydaje się skrywać wiele tajemnic. Jedną z nich jest osobliwa kolekcja krasnali ogrodowych. Pewnego dnia małe figurki ożywają! Okazuje się, że skrzaty są tak naprawdę legendarnymi strażnikami, którzy od wieków bronią świata przed żarłocznymi istotami z innych wymiarów. Dzielna Chloe, wspólnie z nowo poznanym kolegą z sąsiedztwa o imieniu Liam, przyłączają się do akcji. Zwariowane krasnale wraz z dwójką dzieciaków będą musiały poradzić sobie z pozaziemskim zagrożeniem. Bohater tkwi w każdym z nas – trzeba go tylko obudzić!

****

NOWE OBLICZE GREYA

Gatunek: Melodramat

Czas trwania: 2  godz. 0 min.

Reżyser: James Foley

Obsada: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Rita Ora

Opis: Christian i Ana wiodą pełne dostatku i miłości życie. Ich spokój zakłóca jej były szef, który chce się na niej zemścić.
 

****

 

TEDI I MAPA SKARBÓW

Gatunek: Animacja

Czas trwania:  1 godz. 26 min.

Reżyser: Enrique Gato

Obsada: Michelle Jenner, Adriana Ugarte, Luis Posada

Opis: Tedi Jones udaje się do Los Angeles, by zapoznać się z nowymi odkryciami archeolożki Sary Lavroff. Odnalazła ona papirus wskazujący na istnienie naszyjnika należącego do mitycznego króla Midasa, który mocą swego dotyku wszystko zamieniał w złoto. 

Pełne radości ponowne spotkanie Tediego i Sary szybko zamienia się w niebezpieczną przygodę, kiedy Sara zostaje porwana przez pewnego bogacza, który za pomocą talizmanu chce osiągnąć wieczne, niekończące się bogactwo. Wspólnie z przyjaciółmi – papugą i psem – Tedi będzie musiał użyć wszystkich swych mocy, by uratować Sarę. Przyjdzie mu przemierzyć cały świat, a po drodze pozna nie tylko nowych przyjaciół, ale także nowych wrogów.

****

PLAN B

Gatunek: Dramat, Komedia

Czas trwania:  1 godz. 25 min.

Reżyser: Kinga Dębska

Obsada: Kinga Preis, Marcin Dorociński, Edyta Olszówka

Opis: Film o miłości. Bohaterów filmu poznajemy kilkanaście dni przed Walentynkami, w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Wnoszą w ich życie nową jakość, za sprawą przypadku, bądź zrządzenia losu. Dają nadzieję na odnalezienie prawdziwych uczuć i autentycznych więzi.

****

ESCAPE ROOM

Gatunek: Horror

Czas trwania:  1 godz. 29 min.

Reżyser: Will Wernick

Obsada: Evan Williams, Annabelle Stephenson, Elisabeth Hower

Opis: Grupa znajomych wynajmuje tajemniczy escape room, wokół krążą niepokojące opowieści

 

****
 

PODATEK OD MIŁOŚCI

Gatunek: Komedia rom.

Czas trwania:  1 godz. 53 min.

Reżyser: Bartłomiej Ignaciuk

Obsada: Grzegorz Damięcki, Aleksandra Domańska, Michał Czarnecki

Opis: Surowa inspektor Klara ściga domniemanego oszusta podatkowego – cynicznego, acz pełnego uroku Mariana, który przez niefrasobliwość i dobre serce popadł w kłopoty podatkowe. Kiedy los „ściganego” wydaje się przesądzony, nieoczekiwanie i wbrew wszelkim regułom Klara i Marian zakochują się. Uruchomi to ciąg komicznych wydarzeń, które odmienią życie bohaterów. On dla dobra sprawy może zostać facetem do towarzystwa. Ona może trafić do więzienia. Czy tak się stanie?

****

PSZCZÓŁKA MAJA: MIODOWE IGRZYSKA

Gatunek: Animacja, Familijny

Czas trwania: 1 godz. 23 min.

Reżyser: 

Obsada: 

Opis: Druga część szalonych i zabawnych perypetii najsłynniejszej pszczółki świata, która żadnej przygody się nie boi! Tym razem Maja i Gucio wezmą udział w międzyłąkowych igrzyskach sportowych, których stawka okaże się wyjątkowo wysoka. W ulu aż huczy od sensacyjnych wieści! W pszczelej stolicy odbyć się mają Miodowe Igrzyska. Maja marzy, by wziąć w nich udział. Niestety mieszkańcy ula nie zostają na nie zaproszeni. Na domiar złego Cesarzowa żąda oddania połowy miodowych zbiorów na potrzeby sportowców. Królowa gotowa jest się pogodzić z poleceniami przełożonej, ale Maja od dziecka jest buntowniczką. A nic nie złości jej bardziej niż jawna niesprawiedliwość. Wyrusza więc do stolicy, by powiedzieć Cesarzowej, co myśli o niej i jej nakazach. I nawet Guciowi nie uda się jej powstrzymać przed wpakowaniem się w kłopoty. Zuchwałość Mai zostanie ukarana: pszczółka musi wystartować w zawodach, ale jeśli przegra jej ul straci całe zapasy na zimę... Cesarzowa nie podejrzewa nawet na co stać tę małą rozrabiakę i paczkę jej wiernych przyjaciół.

****